0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 gösterim
Din Yorumları kategorisinde (1.3k puan) sordu
Dünya bir met’a’dan (matah’tan) ibarettir. Dünya met’a’sının en hayırlısı, Saliha bir zevcedir,” buyurmaktadır.

(Müslim – Rada 17)

Peygamber efendimiz (s.a.v.), Saliha bir kadının özellik ve vasıflarından bir kaçını şöyle sıralamktadır;

“ Mü’min bir erkek, Allah (c.c.) korkusundan sonra, Saliha bir kadından gördüğü hayır kadar başka hiçbirşeyden görmemiştir. Onun yüzüne baktığı zaman huzur bulur. Onun adına hakkında yemin etse, yeminini boşa çıkarmaz. Uzak bir yere gidecek olsa, hem kendini hem efendisini hem de efendisinin malını korur.,” buyurmaktadır.

(İbni Mace- Nikah 5)

c) Dindar kadın;

Pegamber Efendimiz (s.a.v.) buyurur ki;

“Kadınlar şu dört özelliklerinden dolayı nikah edilir. Malı, soyu, güzelliği ve dindarlığı. Sen dindar olanıyla nikahlan ki, tuttuğun altın olsun.,”

(İbni Mace- Nikah 6)

Abdullah b. Amr (r.a.) rivayet ediyor;

“Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu ve yemin etti. “Kadınları güzelliği için nikahlamayın. Olur ki, güzelliği onu kötü duruma düşürür. Malları için nikahlamayın, Olur ki, malları onu şımartır. Fakat onları dindarlıkları için nikahlayın. Yemin ederim ki, dindar bir kadın kulağı kesik, burnu yirik de olsa diğerinden çok üstündür.,”

Sevban (r.a.) rivayet ediyor;

“Tevbe suresi 34. ayetinde bahsi geçen kazanç hakkında sahabe “ peki ya hangi kazançtan edinelim?,” diye sorduğunda, Hz. Ömer (r.a.) “Ben bunu size haber getiririm.,” diyerek Allahrasulü’nün (s.a.v.) yanına gitti ve aynı sual de bulunduğunda, Allahrasulü (s.a.v.) “Allah’a şükreden kalbiniz, zikreden diliniz ve sizlere ahret işlerinde yardımcı olacak Saliha bir zevceniz olsun.,” buyurdu.

(Taberani 2/45)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
18 Ekim 2018 Din Yorumları kategorisinde Harleyce (1.3k puan) sordu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
18 Ekim 2018 Din Yorumları kategorisinde Harleyce (1.3k puan) sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
2 Ekim 2018 Din Yorumları kategorisinde Harleyce (1.3k puan) sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
 
Omu Alışveriş www.OmuAlisveris.com
Facebook Grubu · 38.030 üye
Gruba Katıl
www.iyikotuyorum.com SORU ? CEVAP ! YORUM ) TARTIŞMA PLATFORMU SİTEMİZE ÜYE GİRİŞİ OLMADAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.
 
iyi Kötü Yorum Soru Cevap Sitesi. Sitemiz üzerindeki Kategoriler Bölümündeki Sorulan Sorulara olumlu olumsuz düşüncelerinizi paylaşmanıza vesile oluyor.Gerçekleri yansıtacak şekilde cevap verirseniz yapmış olduğunuz yorumlar sayesinde kişiler doğru bilgilere ulaşmış olacaktır.Size faydalı veya faydasız olan karşılaştığınız her hangi bir olumlu veya olumsuz olayı sitemizin -BİR SORU SOR- Kısmından Sorarak doğru bilgileri yorumlayıp tartışarak neler yapmamız konusunda fikir sahibi olmamıza insanların şikayetlerini ve başına gelen iyi yada kötü deneyimlerini bizimle paylaşıp bizlerinde bu hatalara düşmemesi için önlem almamıza vesile olacak bir site tasarladık.Yapacağınız her yorum insanları yönlendirecektir lütfen gerçekleri yazıp doğru bilgileri paylaşalım. Türkiye'nin Soru Cevap Yorum Tartışma Platformu www.iyiKotuYorum.com Soru veya Görüşleriniz için E-Mail iyiKotuYorum@Hotmail.com SsvSP.jpg

4.1k soru

413 cevap

7.9k yorum

367 üye

Kişisel veya Kurumsal Telif hakkı doğura bilecek içerikler sitemizde onaylanmıyor.. Lütfen Soru cevap bilgi alışverişi gibi paylaşımlarda bulunun... on freevisitorcounters.com
...