Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 2

Kedi gözü iltihabı için ne yapmalı?

Kedi gözü iltihabı için ne yapmalı?

Kedi gözü iltihabı için ne yapmalı? Yavru kedi sokakta başı boş geziyordu. İşten çıkıp eve giderken alışveriş yaptım balık almıştım. Sokakta kediyi görünce hemen yanına yaklaştım. Baktım kedi yavru süt hazır almışken pet bardağa koydum az içirdin fakat ne su nede süt içme çabasında gözünde yüzde 75 üzeri çapak pislik iltihap vardı. 

Kendi başıma ne yapabilirim diye Google üzerinden araştırma yaptım fakat yanlış birşey yapmak istemedim veterineri aradım bir getirin dedi. Hemen aldım yavruyu veterinere götürdüm ilk başta iğne vurdular sonra temizlediler bana bir damla verdiler 15 gün temizleyip damlatın dediler sonra ücret ne kadar dedim ücret yok dediler olur mu okadar çok şey yaptınız bez verdiniz mama verdiniz vs bana kedi sokak kedisi alıp getirdiğiniz için ücret yok dediler sağolsunlar ben 15 gün baktım ve barınak aradım onuda buldum ve sonunda duzelip büyük sağlıklı bir barınağa götürdüm.

Sanal ortamda insanlara doğal yol ile neler yapacaklarını hatta ilaç bile söylüyorlar fakat bu işlemden önce iğne yapılıyor ciddiye alıp ilk yapacağımız iş veterinere götürmek. Siz kendi başınıza bir teşhis koyamazsınız.

Yorumlar
Yorum Yap
  • Kediye iyi bakmak gerekir sabah akşam göz çevresini temizlemek ve damlası aynı saatte damlatılarak kullanılması gerekir.

    2021-10-09 10:38:56
Cevapla