Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 1

muhabbet kuşu çok kaşınıyor neden ?

muhabbet kuşu çok kaşınıyor neden ?

muhabbet kuşu çok kaşınıyor neden ? Yavru veya yetişkin kuş tüy dökme zamanı sürekli kaşınır.

Kuşun kaşınması hastalık belirtisi diye sorun etmeyin. Muhabbet kuşu zaman zaman kendisi duş alır. Temizlenmesini ihmal etmeyin odanın bir yerine veya kafes çevresine ılık su koyun kendisi girip temizlenecek bazı kuşlar ise gizli yerde banyo yapmak ister bu nedenle yüksekte bir yere su koyun.

Muhabbet kuşu çok kaşınıyor ve önüne geçemez iseniz mutlaka veteriner hekime başvurun çünkü bazı parazit ve dış etkenler kuşu rahatsız eder.

Muhabbet kuşunu asla elle siz yıkamayın kanadı kırılır veya kanadına verdiğiniz zarar yüzünden bir daha uçamaya bilir. Yemde kesilme varsa yulaf verin bir kaç gün. Kuş sosyal yaşantısından uzak değil ise hiç bir rahatsızlık ve hastalığı yoktur. Fakat sizden uzaklaşıyor yem yemiyor ise hastalanmış demektir.

Muhabbet kusuna supravit haftada bir iki defa verebilirsiniz. Vitamin olarak harika ilaç aylik olarak verilir zaten bir ay sonra bozulur. supravit normal suluk içine 4 damla atın ve 24 saat sonra değişin. Hatta bir su temiz diğeri supravit olabilir. Muhabbet kusuna çeşme suyu verin doğal su asla vermeyin. Aklıma gelenleri ifade ettim 

Yorumlar
Yorum Yap
Cevapla