Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 1

Muhabbet kuşu ele gelmiyor neden ?

Muhabbet kuşu ele gelmiyor neden ?

Muhabbet kuşu ele gelmiyor neden ? Yavru kuş ise biraz zaman gerekir. Fakat yaşını geçmiş kuşlar için bazen bu durum olumsuz gibi olsada acele etmeden sürekli ve sabırlı bir şekilde sakince kuşa yaklaşmak gerekir.

Muhabbet kuşu odasını sürekli değişmeden aynı yerde kafesi tutun. Muhabbet kuşunun kafesi üzerine elinizi koyun ve 3 saate bir 5 dakika korkutmadan eliniz aynı yerde dursun.

Bu işlemi 2 hafta kadar yapın. Muhabbet kuşu elinizden korkmadığını düşündüğünüzde kafesi açın ve girişine elinizi tutun. Bu işlemi de 1 hafta kadar kuşu korkutmadan yapın.

Zaman pek önemli değil önemli olan kuşun korkusunu yenmek. Son olarak kuşun karın bölgesine doğru elinizi getirin yavaşça korktuğu yerde kalın. Acele etmeden bunu günde 9 10 defa tekrar edin. Süre önemli değil ne zaman kuşun karın bölgesine dokunursanız o zaman kuşun korkusu gidecektir. 

Muhabbet kuşu normal şekilde duruyor ve siz karın bölgesine dokunuyorsanız yavaşça gagasını sevmeye başlayın korkuyor ise elinizi karnına doğru yavaşça indirin. Bu sekilde devam edin.

Gagasina dokunma esnasında çok yavaş olun ve bunu en az 2 hafta olacak şekilde devam ettirin. Zaten ister istemez kuş elinize atlayacak o esnada ne olursa olsun hiç bir şekilde aksi ani hareket etmeyin. 3 ay sürede bu elinize alışır ve sonrası gelir zaten.

Yorumlar
Yorum Yap
Cevapla