Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 0

Muhabbet kuşu ısırmaması için ne yapmalı?

Muhabbet kuşu ısırmaması için ne yapmalı?

Muhabbet kuşu ısırmaması için ne yapmalı? Yavru kuş genellikle korkudan dolayı her tepkiye karşı ısırmaya eğilimli olarak hareket sergiler. Yetişkin kuş ise genellikle hasta veya yer değişimi sonrası korku endişe hatta tanımadığı kişiler ile temas halinde iken ısırma hareketini oldukça fazla yapar.
Muhabbet kuşu sahibi iseniz ani hareket etmekten ,yüksek ses ile konuşmaktan, sürekli yer değişikliği yapmaktan,küçük kafes kullanmaktan, tek başına yetişen kuşların kafesine yabancı kuş veya yeni bir kuş alarak yan yana koymaktan kaçının.
Muhabbet kuşu çok narin bir hayvandır. Bu nedenle ısırma eğilimi bir isteksizlik olarak karşımıza çıkıyor. 
Muhabbet kuşu ısırmaması için öncelikle 15 gün kuşu kendi haline kafesin içinde ihtiyaçlarını sağlayacak şekilde bırakmak gerekir. Birkaç gün sonra yem vermeden 15 dakika önce kısık sesle kafesin önünde konuşarak vakit geçirelim. Bir haftanın sonunda hem konuşup hem de kafesin etrafına elimizi koyarak vakit geçirelim bu durum günde birkaç defa yapılırsa kuş ortama daha erken uyum sağlar ve ısırma saman içinde ortadan kalkar.
Yavru muhabbet kuşlarına da genelde bu şekilde yaklaşılıyor fakat yetişkin muhabbet kuşları için bu durumu düzeltmek biraz daha fazla zaman alabilir acele etmeden bu süreci geçirmek gerekir.

Yorumlar
Yorum Yap
Cevapla