Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 1

muhabbet kuşu ne yer ?

muhabbet kuşu ne yer ?

muhabbet kuşu ne yer ? yulaf en çok sevdiği yiyeceklerin başında gelir. Hastalık başladığı zaman veya hasta olduğu zaman tercih ettiği tek yiyecektir ve vitamin açısından da kuş ayakta tutan tek besindir. Birçok çeşit kuş yemi vardır fakat bazı kuşlar yem seçer bu nedenle fazla yem çeşidi kuşa vermek iştahsızlık yapar ve yem yemez bu durum neticesinde kuş güçten düşer hasta olur. 

Kuş havuç yer fakat havuç verirken öncelikle havucu soyun sonrasında rendeleyin ve suyunu sıkın kağıt havlu ile silin bekleme yaptıktan sonra verin.

Yeşillik yer fakat taze olan yeşillikleri yedirin üstü sararmış olan veya bozulmaya yakın olan yeşillikleri vermeyin.

Yumurta bazı kuşlar sever bazıları sevmez fakat petshop size karışım şeklinde yemler isterseniz verir bunları bir çok muhabbet kuşu seviyor.

Hazır yemler ballı vb birçok yem var fakat istisna olarak bazı kuşlar bunları sevmez bu durumda olan var ise kafes içinde bu tür yemleri kullanmayın.

Muhabbet kuşu zorla asla yem yemez aç kalmaması için normal yem içine yulaf az miktar atarak diğer yemleri yemesini sağlayabilirsiniz.

Evde muhabbeti kuşu için hazır kür yapmak isteyenler bir yumurta haşlayın , bir havuç rendeleyin, yulaflı bisküvi 2 veya 3 adet ezin bu hazırlamış olduğunuz her şeyi blender içine koyun ve karıştırın. Önemli olan şeyler havuç rende yapıldıktan sonra elle suyu sıkılacak ve bekletilerek kuruması sağlanacak, yumurta kabuğu ile atılabilir veya dileyen soyar, bisküvi ezilmiş olarak blender içine atılsın ve öncesinde havuç ile karıştırılmış olursa daha iyi olur. Bu kür günlüktür ve erken bozulur sadece yemlikte 5 saat kadar bekletin sonrasında atın.

 

Yorumlar
Yorum Yap
Cevapla