Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 2

supravit muhabbet kuşu verilir mi ?

supravit muhabbet kuşu verilir mi ?

supravit muhabbet kuşu verilir mi nasıl kullanılır ? Hasta muhabbet kuşu için veya hastalık önlemek için Supravit kullanabilirsiniz. 2020 yılı fiyatı 10 11 tl. Eczaneden alın fakat öncelikle kuş hastalığı ne veterinere başvurun her hastalık için farklı yöntem mevcut genel olarak kuşlar tüy kabartır sürekli uyur halsizlik başlar yem yemez bunlar hastalık belirtisi ilk yapmamız gereken veterineri aramak ve ilaç almak örnek verecek olursam Muhabbet kuşu cereyanda kaldı ve hasta oldu ilk önce tüy kabartıyor 1 hafta içinde kuş yem yemeden kesiliyor sürekli uyuyor kafesten düşme oluyor zayıflık aniden oluşuyor ve ishal ile devam ediyor bu gibi durumda veteriner sizlere bir ağız yolu ile antibiyotik diğeri suya katılmak üzere ilaç verecek genellikle kahverengi ilaç suya katılıyor 1 damla diğer ilaç ise pembe renklidir kuşu tutup gagasını hafif açıyoruz zedelemeden acele etmeden bir damla ağızın içine damlatıyoruz takviye olarak ise günlük suprativ su vereceğiz öncelikle su kabı sıçak su ile dezenfekte edin ve normal çeşme suyu yarısına kadar doldurun ve içine beş damla supravit bebek şurubu ilave edin bir şırınga içerisinde damlatabilirsiniz.
Genel olarak kuş 1 ay içinde yavaş yavaş düzelecektir fakat bazı kuş sahipleri ilaç kullanmadan doğal yöntemler ile kuşu iyileştirmek veya kendi haline bırakıyor bu durumda 2 hafta içinde kuş ölüyor sabrederek ve günlük ilginizi 2 katına arttırıp yem yedirmeniz gerekecek zaten supravit ilacı bir defa içtiğinde göreceksiniz sürekli yem yiyecek su içecek neredeyse 2 dakikada bir su içmeye gidecek fakat bu esnada bir sulukta supravitli su diğerinde ise antibiyotikli su olursa daha iyi olur yani bir kafeste 2 suluk daha hızlı iyileşmesi için bunları yapın. Soru sormak isteyenler yorum kısmından yazabilir.

Yorumlar
Yorum Yap
  • Supravit verdik iyi geldi normal su koyduk içmedi fakat supravit ile karıştırdığım suyu içti kendini azda olsa topladı acele etmiyorum fakat bir çok veteriner muhabbet kuşunu tedavi etmek istemiyor gibi bana siz yapın diyorlar neden anlamadım

    2021-09-29 21:28:21
Cevapla