Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 0

8 aylık bebek diş ağrısı nasıl geçer ne iyi gelir?

8 aylık bebek diş ağrısı nasıl geçer ne iyi gelir?

8 aylık bebek diş ağrısı nasıl geçer ne iyi gelir? Ön dişler çıktı fakat azı ve arka dişler çıkacak en zor olanı ise bu dişler.

Öncelikle 8. Ayda işiniz zor sabırlı olun bebek sürekli huzursuz olacak sizleri bezdirecek. Anne stres yaparsa çocuk daha çok huzursuz olacak.

Çocuk diş çıkarmaya başladığı anda ateş olur fakat hemen çocuk huzursuz olduğunda herkes doktora gider sizce uzun süreli ağlama ve huzursuzluk yani en az 2 saat ve sürekli olmuyor ise doktora gitmenize gerek yok.

8 aylık bebek dış sorunu nasıl olur ?

Bebek öncelikle huzursuz olduğu için uyanık kalır uyuduğu zaman ise aniden ağlayarak uyanır gün içinde ise az uyur hatta uzun süre uyanık olabilir.

Anneler uykusuz kaldığı için strese girer fakat yavaş yavaş süreci birlikte analiz edelim.

Bebek öncelikle dişler çıkacağı için sürekli bir şeyleri ısırmak ister ağız salyası artar bu durum şiddetli olunca ateş ve kulaklarını tutmaya başlar.

Bebek huzursus olunca her zaman ateş olmaz ama kulaklarını tutmaya başlayınca anlayın ki ağrısı var calpol verim bunu bazen günde en az 3 bazen günde 1 bazen 3 günde ağrısı ne zaman olursa doktor kontrolünde önerdiği gibi verebilirsiniz. 

Ağrı kesici verirken yanında tedagil kullana bilirsiniz. Günde 3 defa tedagil veriyoruz ve bu şekilde bu sancılı dönemi atlattık.

Süreç zor ama bu şekilde hem bebeğinizi hemde kendinizi bunaltmadan en hafif şekilde geçirmenin ufak bir yolu.

Yorumlar
Yorum Yap
  • I'M.Sarah: Profilinizi okudum ve ilginizi çekiyorum. Lütfen bana e-posta gönderin ( [email protected] ) böylece size kendim hakkında daha fazla bilgi verebilirim

    2021-08-11 12:32:03
Cevapla
Son Cevaplar