Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 0

ağrı kesici alerji yapar mı ?

ağrı kesici alerji yapar mı ?

ağrı kesici alerji yapar mı ? Uzun yıllar annem dolorex kullandı. Yaklaşık iki yıldır zaman zaman elleri ayakları kolu bacağı zaman zaman alerji oluyor.

Bir çok doktora gittik fakat en son gittiğimiz doktor bizlere ağrı kesiciden dolayı vücutta alerji çıktığını ifade ettim. Tedavisi için öncelikle özel bir kür ilaç yaparak 10 gün alerji olan yerlere sürmemizi istedi. Cetryn 10 mg günde bir defa kullanmamızı ve aylık xolair iğne vurulmasını söyledi.

Hastamız öncelikle 3 ay olarak 3 iğne devam etmesi halinde 6 yine devam ederse 1 yıl bu şekilde tedavi izleyerek hastalığı gidermek için çaba sarf etmemizi söyledi.

Hastamız şuanda iyi durumda ağrı kesici ilaçları kesti fakat bir çok hastalıktan dolayı ilaç almak gereği duyuyor. Nonsteroid antienflamatuar ilaçlar kullanılmayacak ( nsaid ) dedi doktor ve her farklı bölüme gittiğimizde bu durumu söyleyip ona göre ağrı kesici kullanıyoruz. Hastalık yavaş yavaş yok oldu. İlaç kullanırken bu sorun ortadan tamamı ile kalkıyor fakat dolorex kullandığı zaman yeniden aynı sorunu yaşıyoruz. Bu tür hasta olanlar kesinlikle tedavisi devam ederken nsaid ağrı kesicileri kullanmasın bir yıl dayansın kronikleşmiş olmadan düzelsin.

Herkese geçmiş olsun

Yorumlar
Yorum Yap
Cevapla
Son Cevaplar