Anasayfa
Mesajlar
Hesabım
Chat'e Katıl
+ 0

Sağlık Bakanlığı Sürekli işçi maaşları 2023 ne kadar olur?

Sağlık Bakanlığı Sürekli işçi maaşları 2023 ne kadar olur?

Sağlık Bakanlığı Sürekli işçi maaşları 2023 ne kadar olur? Seçim öncesi Mayıs ayı itibariyle kamu çerçeve protokolü toplantısından çıkacak sonuç itibariyle ortalama 16.000 tl ile 18.000 TL arasında değişebilir. 

Maaşlara doğrudan etki eden toplu iş sözleşmesi hakları ile ekstra ücretler gece çalışması, fazla çalışma, sosyal yardım, risk parası, aylık kıdem zammı, çocuk yardımı ve fazla mesai gibi maaşa eklenen ücretlerin dahili ile maaşları ortalamanın üzerine çıkabilir.

Asgari ücret üzerinden hesap edecek olursak kamu çerçeve protokolü taslağında istenilen aylık 15.000 brüt ücretin üzerine refah payı , asgari ücrete verilen E oranı kadar ücret zammı istenilmesi ile toplamda 833 TL günlük yevmiye tekabül eden ücret talep edilmekte. Geçtiğimiz günlerde emekliye verilen zamlar doğrultusunda asgari ücretli ve memurların 2. Zam alması olası. Fakat bu zam olmasa bile 4d daimi işçi statüsünde çalışan işçiler eski sözleşmeleri doğrultusunda maaş aldıkları ve her geçen gün enflasyon ile maaşlarının eriyip gitti ortada.

Türkiye sağlık işçileri Sendikası kamu çerçeve protokolü ile sürekli işçilerin hak ettiği ücreti alması için çaba sarf ediyor.

İstenilen zam oranı ortada günlük yevmiye 550 TL altına düşmeden üzerine gelecek zamlar ile gerçek işçi statüsünde olduğumuzu hissetmeniz için işçiye talep edilen zamlar verilmeli.

www.saglikissendikasi.com web sitesi üzerinden analizleri takip ediyoruz. Şimdiden emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

Yorumlar
Yorum Yap
Cevapla